Шенгенська інформаційна система (SIS)

Шенгенська інформаційна система (англ. Schengen Information System, SIS) – закрита база даних в рамках Шенгенської угоди, до якої внесені фізичні особи і предмети, які знаходяться в розшуку, особи, небажані на території однієї з держав-учасників або зниклі безвісти, а також інформація про підроблені і загублені документи і пов’язана з безпекою кордонів.

Спочатку учасниками Шенгенської угоди були: Бельгія, Німеччина, Люксембург, Нідерланди та Франція. З моменту заснування договір підписали і приєдналися до системи ще 20 країн: Австрія, Угорщина, Греція, Данія, Ісландія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Мальта, Норвегія, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Фінляндія, Чехія, Швейцарія, Швеція і Естонія.

На даний момент Шенгенська інформаційна система використовується 25 країнами. Слід зауважити, що серед них лише Ісландія, Норвегія та Швейцарія не є членами Європейського союзу.

Ірландія і Великобританія, які не підписали Шенгенську угоду, беруть участь у Шенгенському співробітництві в рамках Амстердамського договору, який інтегрував Шенгенську угоду в право Європейського союзу, дозволяючи цим країнам брати участь у всіх положеннях або частинах Шенгенського права. Ірландія і Великобританія використовують SIS для забезпечення правопорядку. При цьому вони не мають доступу до даних про громадян третіх країн, яким відмовлено у в’їзді (стаття 96 Шенгенського права).

Не секрет те, що багато наших громадян через незнання, або з якихось інших причин досить часто порушують візовий режим багатьох країн, що входять до складу країн Шенгенської угоди

У зв’язку з цим інформацію про багатьох наших громадянах відповідні уповноважені органи країн Шенгенської угоди, вносять в інформаційну базу SIS.

Внесення даних про людину (про вантаж, майно) в систему SIS будь-якою країною Шенгенської угоди – ініціатором запису, тягне за собою досить неприємні наслідки в майбутньому для цієї людини, або власника майна.

Будь-яка країна Шенгенської угоди, отримавши інформацію системи SIS, керуючись міжнародними договорами, може і має на це право обмежити, заборонити в’їзд, транзитний проїзд, і перебування (незалежно в якому статусі) на території своєї країни, незалежно від того яка країна-ініціатор запису ініціювала цей запис (внесла дані в базу SIS) країн Шенгенської угоди.

Деякі наші співвітчизники вважають, що внесення в базу SIS інформації про них, не є яким-небудь серйозним порушенням і тут вони дуже помиляються! Дана інформація (незалежно від її типу і терміну давності) буде знаходитися в системі SIS, до тих пір, поки не буде у цій справі офіційного рішення органу, що ініціював цей запис, або рішення вищої інстанції.

УВАГА! Якщо Ви були депортовані, або з якихось інших причин інформація про Вас була внесена в базу даних SIS Шенгенської Угоди в адміністративному порядку, і після цього не анулювавши запис в системі SIS будь-яким чином Ви в’їдете на територію країн Шенгенської Угоди будь то по шенген візі або без візи … і Вас затримають на території країни, яка ініціювала запис в системі SIS, то Ви будете засуджені як кримінальний злочинець, який порушив адміністративний припис про заборону в’їзду на територію цієї країни.

УВАГА! Заміна паспортів, імені, по батькові і т. д. не допоможе вам у відкритті шенгенської візи, а також у вільному переміщенні по території країн Шенгенської угоди!

Структура бази даних SIS

У базі SIS інформація зберігається відповідно до законодавства кожної країни. У ній знаходяться більше 15 мільйонів записів, що містять наступну інформацію:

  • прізвище;
  • ім’я;
  • можливі об’єктивні і постійні фізичні характеристики;
  • перша літера другого імені;
  • дата народження;
  • місце народження;
  • стать;
  • національність;
  • будь-які, що використовуються, псевдоніми;
  • чи озброєна дана людина;
  • чи людина чинить опір (при затриманні);
  • підстави для тривоги;
  • дії, які необхідно застосувати;
  • втрачена, вкрадена або незаконно присвоєна вогнепальна зброя;
  • втрачені, викрадені або незаконно привласнені документи ідентифікації;
  • втрачені, викрадені або незаконно привласнені чисті документи ідентифікації;
  • втрачені, викрадені або незаконно привласнені автомобілі;
  • втрачені, викрадені або незаконно привласнені банкноти.

Друга технічна версія системи (SIS II) знаходиться в розробці для того, щоб включити в себе нові типи даних і об’єднати нові держави – члени Союзу. Система могла б бути відкрита для великої кількості установ, наприклад цивільних властей, Європолу та служби безпеки.

Особисті дані могли б читатися на одному персональному пристрої – помічника по всій Європі, поліцією і митницею під час перевірок ідентичності. Деякі хотіли б отримати вигоду з цих технічних змін, щоб перетворити цю систему в систему розслідування, але велика кількість Держав – членів хоче, щоб ця система залишилася системою поліцейської перевірки, залишаючи Європолу цю роль в розслідуванні.

Історія бази даних SIS

Римський договір від 25 березня 1957 і угода, що визначила економічний Союз країн Бенілюкс 3 лютого 1958, ставили із самого початку метою – вільне переміщення людей і товарів.

Країни Бенілюксу, як меншість, були здатні швидко здійснити цю інтеграцію. Для Європейського Економічного Співтовариства, центром були спочатку економічні аспекти і тільки після того, як були підписані угоди Saarbrücken між Францією і Німеччиною 13 липня 1984, були зроблені істотні скорочення перевірок людей на кордонах між цими двома державами.

Приєднавшись до трьох держав – членам Бенілюксу, ці п’ять країн підписали Шенгенську угоду 14 червня 1985 для поступового переходу до вільного пересування людей і товарів між ними. Хоча все і здавалося простим, але на практиці принесло безліч труднощів. Ціна цієї свободи полягала в тому, що кожна держава повинна було залишити частину своєї автономії і довіряти своїм партнерам, щоб виконати заходи, необхідні для її власної безпеки.

Для скорочення майбутніх внутрішніх перевірок на кордоні, не порушуючи безпеки держави, оскільки Європа вже зіткнулася з реальною терористичною загрозою, повинні були бути виконані компенсуючі заходи.

Складання тексту угоди зайняло п’ять років. Тільки 19 червня 1990 року, до п’яти попередніх держав, які раніше підписали Шенгенську Угоду 14 червня 1985 (SAAC), почали поступово приєднуватись Іспанія, Португалія, Італія, Греція, Австрія і п’ять країн Скандинавської Угоди Паспортів: Данія, Фінляндія, Ісландія, Норвегія і Швеція.

Шенгенська Інформаційна система сьогодні

Юридичні аспекти і технічні характеристики

Починаючи з 25 березня 2001 п’ятнадцять держав прийняли шенгенську угоду і зняли поліцейський контроль на їх внутрішніх кордонах. Компенсаційні заходи формують основну частину угоди, але принципова частина, основа Шенгену, це створення загальної інформаційної системи в державах, що підписалися: Шенгенської інформаційної системи (SIS). Що стосується поліцейського співробітництва, ця система – новатор, як технічно так і юридично:

  • перш за все юридично, розпізнавання юридичної сили записів, переданих Шенгенськими партнерами, із зобов’язанням кожної Держави поважати дію, яка буде порушена відповідно з описом, так само як і впровадження пристрою, здатного гарантувати повагу особистих свобод і захисту персональних даних;
  • технічно – повним створенням системи обробки інформації, постійно пов’язаної з екстремально різними, різноманітними національними додатками, і маючи необхідність в оновленні національних баз даних в режимі реального часу. Поділ особистих даних з делегацією повноважень, що стосується застосування дій, може бути зроблено тільки на основі взаємної конфіденційності, яка грунтується на прозорості.

Для того, щоб це здійснити, держави підписали угоду, що гарантує правильність, законність і своєчасне оновлення інтегрувальних даних, а також використання цих даних тільки для остаточних заходів, представлених доречними в рамках статей підписаної угоди.

Дані, що зберігаються в базі SIS

Заносяться в SIS дані, що стосуються: осіб, що перебувають у розшуку, з метою їх передачі правоохоронним органам або екстрадиції до країни, звідки вони прибули; іноземців, для яких встановлено заборону на в’їзд до країн Шенгенської зони; зниклих без вісті або оголошених у розшук людей; свідків , які ухиляються від контактів з правоохоронними органами; обвинувачених; засуджених; осіб, щодо яких здійснюється прихований або особливий контроль.

У SIS можуть бути занесені наступні дані людини: прізвище та ім’я; його особливі постійні фізичні характеристики; перша літера другого імені; дата і місце народження; громадянство; інформація про те, озброєний він і чи може чинити опір при затриманні; джерело інформації про дані людини; метод, який буде застосований при її затриманні.

У SIS не можуть міститися такі дані людини: расова приналежність; політичні погляди; віросповідання чи інші особисті дані, що описують переконання; інформація про стан здоров’я та сексуальну орієнтацію.

Людина може отримати інформацію, що міститься в SIS і що стосується її особисто, якщо це не суперечить чинному законодавству.

Дані про людину можуть бути занесені в систему іншої країни, на яку поширюється Шенгенська Інфосистема. У цьому випадку відповідальний співробітник Центральної кримінальної поліції Естонії повинен до видачі цих даних дізнатися точку зору центральної установи, яка відповідає за внутрішньодержавну частину SIS відповідної держави.

У будь-якому випадку відмову у видачі даних, запитуваних людиною, необхідно обгрунтувати письмово.

Залишається додати, що SIS не є публічним регістром. До даних SIS мають доступ тільки уповноважені службовці. Дані регістра можна використати тільки в цілях, що випливають із Шенгенської конвенції.

Максимальний термін, протягом якого дані можуть зберігатися в SIS, – десять років. Будь-яка людина має право зажадати виправити або ж виключити з SIS дані, що стосуються її, якщо, на його думку, вони є неправильними або ж внесені в регістр незаконно.

Зразок запиту в базу SIS

Дякуємо Анні за відповідь – https://ostarbeiter.vn.ua/schengen-information-system.html/comment-page-17#comment-10382

Формуляри запитів до SIS

Дякуємо Роману за відповідь (тут):
Доброго вечора, у поляків є такий сайт http://udsc.gov.pl/ru/cudzoziemcy/obywatele-panstw-trzecich/wykaz-cudzoziemcow-ktorych-pobyt-na-terytorium-polski-jest-niepozadany/
де є всі формуляри для запитів.

Коментарі до статті

  1. Юрій :

    Анна добрий вечір. В мене така ситуація, на кордоні з Чехією 18.01.2016 мене зняли з автобуса.Мав двохрічну бізнес візу С04. Не прийшло їм підтвердження з фірми яке дало запрошення, на мене склали протокол і дали 1 рік заборони вїзду до Польщі, по не цільовому використанні візи. Що мені робити і куди звертатися? І чи відкриють мені візу наприклад до Литви? Дуже дякую

    • Анна :

      Найперше,що спробуйте це подати апелляцию ще ж 14 днив не минуло.не знаю що в ваше оправдання придумати звисно ,ну можна написати що незнали що запрошення фальшиве и шкодуете що так вийшло,стали жертвою махинаций з запрошеннями .маловирогидно що щось вийде але яб спробувала.
      Як вище и писала якщо дани попадуть в сис визу не видкрие нияка шенген краина. Прийдеться шукати нелегально шляхи.

  2. Юрій :

    В протоколі написали що запрошення я нібито купив за 30євро,а візу зробив лише для того щоб їздити до Чехії,так як я їм пояснив що у мене там живе рідний батько. Мені сказали попробувати написати листа до коменданта і поплакатися йому. Я навіть незнаю що писати і як викручуватися.Дали 15 днів на виїзд з Польщі,і якщо я б не виїхав то отримав ба заборону вїзду на 1 рік ще й на територію шенгену.

    • Анна :

      Юрий пишить пока не пизно и плачтеся.тому що якщо справу почнуть розглядати то ви и так никуди потим не виидете.

  3. Юрій :

    Як я можу перевірити чи мене занесли в базу СІС?

    • Олена :

      Доброго вечора,Юрій!Вам треба як найшвидше написати коменданту тої плацувкі,яка вас затримувала.В вас має бути поучение,де вказана адреса та номер рахунку.Сплатити 10 злотих.Написати прохання, щоб вони зняли заборону.Робити треба як найшвидше поки вони ваші документи не передали в уряд. Потім важче буде.Придумайте якусь історію.Єдине, що треба мати поручителя в Польщі,бо відповідь вони в Україну не присилають.

  4. Юрій :

    Це вже кепсько.бо у Польщі я нікого немаю.Але у Польщі мені сказали щоб я лист прохання на зняття заборони писав аж через два тижні після затримання.Скажіть будь ласка як мені краще зробити

  5. Ігор :

    Доброго дня! З моєю дружиною сталося неприємна пригода в січні 2016 в м. Катовіце.
    Прилетіла літаком, потім перевірка документів, затримали. Протримали 2 дні та на третій вияснили, що фірма а Польщі, яка надавала запрошення не працює з нею. Складали якісь документи на митниці та відправили назад в Київ найближчим рейсом. Анулювали шенгенську польську двохрічну робочу візу та поставили в закордонному паспорті “Е”. Скажіть будь ласка, можливо оформлювати шенгенську візу тепер в інші країни, внесли ці дані в SIS, а також у мого сина 4,5 роки є польський шенген відкритий в грудні 2015 надо цю візу анулювати, чи йому можно її використовувати. Дякую!

  6. Дмитро :

    Доброго дня. Вїхав я в польщу на робочій візі. Виїзджав з німеччини літаком до київа ніяких печаток виїзду в паспотрі не має. Чи можуть мені дати депортацію

  7. Олена :

    Доброго дня, Анна. Скажіть будь-ласка, в базу SIS вносять дані всіх правопорушень на території країн Шенгену, чи тільки по тих правопорушеннях, по яких брали біометричні показники (відбитки пальців). Дякую

    • Анна :

      Залежить вид правопорушення.бувають випадки що нияких даних не беруть а людина потим в бази опиняеться .

      • Олена :

        Дякую. Це був сплачений штраф 400 євро. На виїзді ніяких проблем не було. Митниця нічого не запитували. Віза ще діюча. Чи можуть виникнути полеми при наступному в’їзді, або при отриманні наступної візи? Дякую

        • Анна :

          Не зрозумила за що штраф?

          • Олена :

            Порушення правил дорожнього руху

          • Анна :

            Тобто порушили пдд,отримали штраф ,оплатили його и виихали.при цьому визови правила не порушени я правильно розумию?

          • Лариса :

            Доброго дня, дуже соромно, але скажіть, будь-ласка, в моєї сестри в Німеччині також був сплачених штраф 400євро за крадіжку в магазині на суму 19 євро. Поліція сказала, що якщо вона сплатила, то проблем не має бути. Чи так? В неї ще є діючи віза. Чи можуть бути проблеми при наступному в’їзді? Дякую

          • Олена :

            Так, візовий режим не порушували. Штраф сплатили та виїхали.

          • Анна :

            За пдд немае бути в принципи.перевищення було чи на червоний проихали?

            Тильки якщо ви сплатили штраф и е чек пидтвердження,то майте його при соби.

          • Анна :

            За крадижку навить не знаю,полиция справу видкривала чи як все обийшлось?

  8. Лариса :

    Каже, що спитали справу до суду, чи сплатити штраф? Вона сплатила. Відбитки не брали. Сказали, що якщо сплатила, то проблем не буде.

    • Анна :

      Ну якщо в судовому порядку не розглядали то проблем не мае бути.але це так не певно.вона по нимецький визи була?

      • Лариса :

        Дякую, вона була по Польській візі.

        • Анна :

          Вони виписали штраф ий зразу на мисци чи кудись забирали?
          Просто крадижка це така неприемна штука,и якщо вони взяли дани паспорта то можуть бути сюрпризи.Тим бильше виза польська була .ну це так 50/50.хай буде все добре.

          • Лариса :

            Дякую. Штраф сплачувала у відділенні поліції.

  9. Оля :

    Доброго дня!
    така ситуація, прострочена віза була 22 дні, дали заборону вїзду на територія РП 6 місяціВ, термін вже пройшов, але нову візу не відкрили, причина заборона вїзду.
    дякую!

  10. Ваня :

    Добрий день. Мене затримали на кордоні Франції за підроблений польський паспорт. Я прямував у Англію. Чотири години протримали,потім зняли пальчики.. дали якись бумаги.Потім спитали чи вистачить грошей на дорогу.Та відпустили..Мене цікавить на який строк мене депортували та записали в базу приблизно..

    • Анна :

      Ви надиетесь тут знайти видповидь??
      Для початку в документах попробуйте пошукати инф.и перекласти.вам перекладача надавали чи ви на англ.спилкувались ?
      Срок вам не сказали?
      За фальш.паспорт може бути серйозний срок..

  11. Roman :

    Dobruj den,15.02.2015 postavulu 0.5r zaborona vjzdy do R.P.Prostrochuv 2 dni]]]Termin vujwov.25.02.2016 vidkrulu d05 vizy.Skazit jak na vashy dymky-mozytj bytu problemu pru vjzdi doR.P.Planyjy vujzdzatu desj 12-16.02.djakyjy!!!

    • Анна :

      Якщо видкрили то в принципи немае бути проблем,хоча знаю випадки,що анульовували на граници.правда не ясно куда тоди дивився консул при видкритти визи.
      що гадати ,хтось скаже будуть ,хтось не будуть.идьте,все буде добре

  12. Іван :

    Доброго дня.Скажіть,будь-ласка, мені анулювали робочу візу із забороною вїзду на 6 міс.Віза була відкрита 3 27.05.15 до 20.03.16.Анульована 25.08.15,перший вїзд 19.07.15,виїзд 26.08.15.Можу я знову подавати документи на робочу візу після закінчення терміну заборони(кінець лютого)?

    • Анна :

      За що заборона

      • Іван :

        Вибачаюсь,моя відповідь в наступному коментарії

        • Іван :

          запитую Вас з тієї причини,бо 22.02.16 маю отримати виклик від польської фірми на роботу і в агентстві мені сказали що можна відкрити візу на невикористані дні,тобто не на 180д,а на 140.Чи можливо таке,чи агентство просто заробляє свої гроші,а далі ваші проблеми?

  13. Іван :

    повертався з швеції,в паспорті штамп art.302 ust.1 pkt 1,в документах,які мені видали також пише,що заборона на 6 міс.

    • Анна :

      od 6 miesięcy do 3 lat – w przypadkach, o których mowa w art. 302 przesłanki decyzji o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu ust. 1 pkt 1-3, 6, 10, 12, 13, 15 lub 16;

    • Анна :

      Повертались з Швеции ,вас поляки офрмили?
      За що-нецильове?

      • Іван :

        зі слів коменданта-за нецільове використання візи,але в протоколі пише-заборона 6 міс

        • Анна :

          Ну так багато в кого пише ,але невидповидае потим дийсности.
          Справу видкривали криминальну чи админ?

          • Іван :

            не можу сказати точно,бо треба перечитати ті папери,але жодних штрафів не оплачував

  14. Марина :

    Доброго вечора скажіть будь ласка можливо у когось були проблеми при в”їзді у польщу з ліповим запрошенням, хоча візу по ньому нам відкрили, пізніше дізналися, що воно ліпове!Зняли нас з автобуса тримали сутки на кордоні, відбитки ітд уйма паперів, фак в тому що ми поїхали додому візу нам аналювали! Пройшло вже пів року рішення ніякого не прийшло, як дізнатись чи є депорт чи штраф але щоб не зашкодити собі таким чином!

    • Анна :

      Зробити запрос на наявнисть даних в СИС.
      Таких як ви багато з липовими запрошеннями…

  15. Олександр :

    Доброго вечора!!! Скажіть будь ласка у мене склалася така ситуація. Получив депортацію на Польській границі по шенген візі на два роки, що можна зробити для того, щоб не чекати цих два роки. продовжити далі їздити. Чи можливі якісь варіанти.

  16. Олександр :

    в технічному паспорті від автомобіля виправив техніческий осмотр з 5 на 6 ручкою. машина їхала на металолом.

    • Анна :

      Ну не знаю…попробуйте написати апелицию,типу вас лихий поплутав и виправили цифру ,але думаю навряд чи срок зменшать чи скасують.ну спробувати можна.атак бильш нияк не знятись з бази невиздних,маю на увази легальним шляхом.

  17. Ваня :

    В чехии имили на роботи з польською роьочою визою. Зняли отпичатки,дали депорт 6 мис. штраф 1000 я заплатив. Питання можуть мене занести до системи сис

    • Анна :

      Можуть

      • Ваня :

        Як виписатися з того списка?

        • Анна :

          Якщо внесли то нияк

          • Ваня :

            то залишиться там назавжди,и никуди немош буде ихати,чи чере якись роки пропаде?

          • Анна :

            Не пропаде ,а перейде в архив так званий в якому буде до 10рокив зберигатись.
            Якщо вам дали два роки то треба точно знати з якого по яке числа ,тоди подаватись на визу.ну не зразу на другий день))через пару тижнив,писля закинчення сроку.можна и на другий,але иноди затримуеться видалення и можна отримати видмову,якщо поспишиш.

  18. Богдан :

    Добрий вечір
    Мене Пальща занесла у систему СІС (були в паспорті дві відмови по роб візі,на третій раз занесли в сіс) як дізнатись на який термін і куди звернутись ??

  19. Алла :

    Добрий вечір. В Англії зловили в аеропорті на фальшивих румунських документах (айді карті – була інша фамілія ім’я тільки моє фото) протримали 2 дня, взяли відбитки і відправили в Італію так як прилетіла з італії. Відбитки були в базі бо пробувала робити візу в Англію. Дали якийсь документ в якому вказали статтю нарушення Англ. прав і депортацію на 10 років на Англію. З собою загран паспорта не мала і депортації в паспорті немає. В Італії також взяли відбитки і відпустили. Що робити в такій ситуації? Чи зможу я відкрити візу в інші країни ЄС в тому числі і в США? І якщо б я захотіла відкрити румунське громадянство чи б не мала я там проблем з їхньою владою і поліцією і чи б відкрили мені його?

    • Анна :

      Пидробка документив справа серйозна,Тим бильше видбитки скризь е.и в Англ.и в италийцив.
      Якщо у вас е можливисть легально отримати громадянство то навищо ци пидробни документи було робити.
      Думаю проблем вам не уникнути в любому випадку.маеться на увази легальному.

  20. Игор :

    Якщо я э в системи sis и я хочу подавати на громадянство Угорщини. мини видкажуть через те що я в сис

    • Анна :

      Скориш за все ,якщо вси инши дани в порядку, вам скажуть виришите питання сис з тими хто внис.Це поляки?
      На який основи громадянство?

      • Игор :

        чехи спиймали з польською визою на роботи. Громадянство через дидуся.Такшо можу подавати?

        • Анна :

          У вас вже все готово?мову здали?
          Видмовити якби вони не повинни,але мозги можуть попарити,щоб ви з чехами виришили проблему.
          Скажить а як давно це було и на скильки внесли в СИС

          • Игор :

            все готово,мову здаю через тиждень. Департацию Чехи вдарили у березню 2015 на пиврока,брали отпичатки и тому думаю що внесли в сис.

          • Анна :

            Ну тоди задавайте мову и подавайтесь.погано що депорт свижий,на пивроку их остаточний термин був?
            Хоча ви подасте документи пока почнеться розгляд,це все ж не так швидко,вже березень на носи то буде рик.
            Якби депорт був стариший, наприклад,якби лишилось до кинця 6 мисяцив то и такби зняли.
            Будете бачити по ходу ,що робити.Може без проблем все буде.
            Удачи Вам!

  21. Оксана :

    Добрий день! У мене така історія! У 2004 році Словаччина дала мені пожизненну депортацію. На той час Словачинна ще не входила до ЄС. Після того я їздила за кордон, останній раз була десь 5-6років тому у чехії. У травні 2014 зробила польську робочу візу, але так і не виїхала по ній. Також є угорський малий прикордонний рух! У листопаді 2015 на кордоні Угорщинни мене не пустили. Сказали що у грудні 2014 словачинна внесла в систему в сіс і тепер заборона на вїзд до всієї шенгенської зони. Написали в поліцію, вони підтвердили, сказали шо внесли дані ще за судимість 2004 року, але не написали на який термін!!! Чи можуть вони анулювати так як прошло вже 11 років???! І такого покарання вже нема( пожизненно) тому що вони вступили в єс!! І закон на основі якого судили, втратив чинність! Що мені робити? Якщо я поміняю фамілію?

    • Анна :

      З вище прочитанного складаеться думка,що вони дали депорт вам на 10 рокив на Словаччину,тому що пожиттевий…таке чула ,але особисто не бачила.10 рокив максимум дають якшо ти навить без паспорта взагали.
      Можливо срок на саму Словаччину пройшов,а на весь Шенген ще ни.
      Це те саме, наприклад ,коли на Польщу людям дають заборону на 6 мисяцив ,а на весь Шенген(в тому числи и та ж Польша) 2-3 роки.Це як приклад ,повторюсь.В вашому випадку сроки серйозни.
      Напишить до словакив взнайте ,яка ситуация в реальности.Форумчанка Олена робила запрос до словакив и успишно,ий видписали до якого числа вони внесли дани в сис.И ви напишить до них.
      Якщо не охота писати,спробуйте зминити призвище ,але не забудьте ,що е идентиф.код и на визу шенген треба здавати видбитки.у вас брали видбитки в 2004?

      • Анна :

        А за що вас словаки депортувати,що закон вже чиннисть втратив?

        • Оксана :

          Добрий день Анна! Дякую що відписали. Ми написали до словакії, вчора пришла відповідь. Мої дані є в системі сіс і будуть зберігатись до 16.03.2020 року ( це виходить 15 років від тоді як мене засудили за СИГАРЕТИ!!!) ще написали що будуть видалені дані 2020 або якщо компетентний орган не прийме іншого рішення . що це за орган??? Куди нам писати щоб видалили раніше? Як просити? У 2004 брали відбитки пальців!!! Іще таке питання! Засудили мене у 2004році, а внесли мене в систему сіс тільки у грудні 2014. Сказали що після того як вони вступили в єс, то в них було багато роботи і тільки тепер прокурок передивився справу і я наслідувала покарання!!!! Якшо я поміняю фамілію, відмовлюсь від ІПН, зроблю новий паспорт, то як ви думаєте що в них ще будуть мої відбитки? Вже прошло 11 років?

          • Анна :

            Компетентний орган,то напевно ти,хто вас судили.я так розумию.их потрибно просити.
            Видбитки …навить не знаю,якщо брали то в реестри е.але це було давно ..можливо як ввийшли в ЕС десь и загубились.ну це так непевно..якщо змините докум.то краще напевно якусь визу без видбиткив

  22. Олександра :

    Доброго дня! Дуже прошу Вашої поради. У мого хлопця відкрита національна робоча віза до Польщі на 180 днів, з серпня 2015 по серпень 2016. В березні ми закінчуємо тут роботу, і їдемо в Україну, але в кінці квітня дуже-дуже треба змотатися до Італії на тиждень, виліт з Польщі. Не знаємо як нам грамотно вчинити: скасувати йому робочу візу і відкрити короткотерміновій Шенген? Зробити другий паспорт і поставити в нього Шенген? (Чи можуть дві візи нац. і шенген існувати паралельно?) Зробити якесь нове запрошення і в’їхати по старій робочій візі?
    І якщо по одній і тій самій візі вже в’їжджали з запрошеннями від двох різних компаній (в’їздів-виїздів вже було 4), то чи можливо буде в’їхати втретє по третьому запрошенню, чи це надто підозріло?
    Якщо ми добровільно десь в консульстві скасуємо робочу візу, чи буде складно отримати її знову? Якщо це можливо, порадьте, будь ласка, які постанови/документи почитати на цю тему. Дуже дякую заздалегідь!

    • admin :

      Доброго дня. Можна їхати по робочій візі в Італію. Найкраще скористатись послугами перевізників, які об”їжають небезпечні місця 🙂 . Це буде дешевше ніж відкривати нову шенген візу. Якщо запрошення буде без прозвону, то краще його поміняти.

      • Олександра :

        Дякую Вам. Хотіла перепитати ще: по тій візі була проблема з в’їздом одного разу. Хлопця не впустили в Польщу – без депортації, візу не скасовано, просто запрошення було на той момент вже не дійсне, а компанія його не попередила. Він зробив інше запрошення і в’їхав по ньому. Яка у цій ситуації ймовірність, що будуть проблеми із в’їздом по вже третьому запрошенню? Чи можна якось дізнатися, яка інформація про хлопця доступна прикордонникам у зв’язку з відмовою в’їзду? І якщо все ж таки він зробить другий паспорт і Шенген, що робити з відкритою робочою? Дякую дуже за поради!

  23. Лиза :

    Доброго дня. Таке запитання. Влаштувались працювати на фірму у Польші, запрошення не з цієї фірми. Попрацювали 3 неділі – робота не влаштувала. Поїхали, нікого не попередили, взяли з собою робочу форму, яку нам видали. За робу ми нічого не платили і не розписувались.
    Нам зателефонували і сказали, що за такий вчинок чекає депортація на кордоні. Хотілось дізнатись, чи може бути так?
    Повторюсь, запрошення не з цієї фірми. В офісі паспорти сканували і запрошення.
    Дякую за відповідь.

  24. Юлія :

    Доброго вечора, чоловіку 9.02.2016 в Польщі поставили депортацію на півроку, на підставі арт. 302 1/1 за нецільове використання візи. Це протягом півроку неможна в інші країни Шенгену теж відкривати візу чи тільки заборона на Польщу?підкажіть куди це можливо оскаржити, то писати лист до коменданта чи кудись інакше?

  25. Василь :

    Доброго дня!
    Скажіть, як зробити запит на видалення даних з інформаційної системи, якщо термін, коли мені було заборонено в’їжджати на територію країн ЄС вже вичерпано, але дані мої в системі фігурують. Що потрібно писати і куди. На подану мною візу мені дали відмову…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *