Шенгенська інформаційна система (SIS)

Шенгенська інформаційна система (англ. Schengen Information System, SIS) – закрита база даних в рамках Шенгенської угоди, до якої внесені фізичні особи і предмети, які знаходяться в розшуку, особи, небажані на території однієї з держав-учасників або зниклі безвісти, а також інформація про підроблені і загублені документи і пов’язана з безпекою кордонів.

Спочатку учасниками Шенгенської угоди були: Бельгія, Німеччина, Люксембург, Нідерланди та Франція. З моменту заснування договір підписали і приєдналися до системи ще 20 країн: Австрія, Угорщина, Греція, Данія, Ісландія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Мальта, Норвегія, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Фінляндія, Чехія, Швейцарія, Швеція і Естонія.

На даний момент Шенгенська інформаційна система використовується 25 країнами. Слід зауважити, що серед них лише Ісландія, Норвегія та Швейцарія не є членами Європейського союзу.

Ірландія і Великобританія, які не підписали Шенгенську угоду, беруть участь у Шенгенському співробітництві в рамках Амстердамського договору, який інтегрував Шенгенську угоду в право Європейського союзу, дозволяючи цим країнам брати участь у всіх положеннях або частинах Шенгенського права. Ірландія і Великобританія використовують SIS для забезпечення правопорядку. При цьому вони не мають доступу до даних про громадян третіх країн, яким відмовлено у в’їзді (стаття 96 Шенгенського права).

Не секрет те, що багато наших громадян через незнання, або з якихось інших причин досить часто порушують візовий режим багатьох країн, що входять до складу країн Шенгенської угоди

У зв’язку з цим інформацію про багатьох наших громадянах відповідні уповноважені органи країн Шенгенської угоди, вносять в інформаційну базу SIS.

Внесення даних про людину (про вантаж, майно) в систему SIS будь-якою країною Шенгенської угоди – ініціатором запису, тягне за собою досить неприємні наслідки в майбутньому для цієї людини, або власника майна.

Будь-яка країна Шенгенської угоди, отримавши інформацію системи SIS, керуючись міжнародними договорами, може і має на це право обмежити, заборонити в’їзд, транзитний проїзд, і перебування (незалежно в якому статусі) на території своєї країни, незалежно від того яка країна-ініціатор запису ініціювала цей запис (внесла дані в базу SIS) країн Шенгенської угоди.

Деякі наші співвітчизники вважають, що внесення в базу SIS інформації про них, не є яким-небудь серйозним порушенням і тут вони дуже помиляються! Дана інформація (незалежно від її типу і терміну давності) буде знаходитися в системі SIS, до тих пір, поки не буде у цій справі офіційного рішення органу, що ініціював цей запис, або рішення вищої інстанції.

УВАГА! Якщо Ви були депортовані, або з якихось інших причин інформація про Вас була внесена в базу даних SIS Шенгенської Угоди в адміністративному порядку, і після цього не анулювавши запис в системі SIS будь-яким чином Ви в’їдете на територію країн Шенгенської Угоди будь то по шенген візі або без візи … і Вас затримають на території країни, яка ініціювала запис в системі SIS, то Ви будете засуджені як кримінальний злочинець, який порушив адміністративний припис про заборону в’їзду на територію цієї країни.

УВАГА! Заміна паспортів, імені, по батькові і т. д. не допоможе вам у відкритті шенгенської візи, а також у вільному переміщенні по території країн Шенгенської угоди!

Структура бази даних SIS

У базі SIS інформація зберігається відповідно до законодавства кожної країни. У ній знаходяться більше 15 мільйонів записів, що містять наступну інформацію:

  • прізвище;
  • ім’я;
  • можливі об’єктивні і постійні фізичні характеристики;
  • перша літера другого імені;
  • дата народження;
  • місце народження;
  • стать;
  • національність;
  • будь-які, що використовуються, псевдоніми;
  • чи озброєна дана людина;
  • чи людина чинить опір (при затриманні);
  • підстави для тривоги;
  • дії, які необхідно застосувати;
  • втрачена, вкрадена або незаконно присвоєна вогнепальна зброя;
  • втрачені, викрадені або незаконно привласнені документи ідентифікації;
  • втрачені, викрадені або незаконно привласнені чисті документи ідентифікації;
  • втрачені, викрадені або незаконно привласнені автомобілі;
  • втрачені, викрадені або незаконно привласнені банкноти.

Друга технічна версія системи (SIS II) знаходиться в розробці для того, щоб включити в себе нові типи даних і об’єднати нові держави – члени Союзу. Система могла б бути відкрита для великої кількості установ, наприклад цивільних властей, Європолу та служби безпеки.

Особисті дані могли б читатися на одному персональному пристрої – помічника по всій Європі, поліцією і митницею під час перевірок ідентичності. Деякі хотіли б отримати вигоду з цих технічних змін, щоб перетворити цю систему в систему розслідування, але велика кількість Держав – членів хоче, щоб ця система залишилася системою поліцейської перевірки, залишаючи Європолу цю роль в розслідуванні.

Історія бази даних SIS

Римський договір від 25 березня 1957 і угода, що визначила економічний Союз країн Бенілюкс 3 лютого 1958, ставили із самого початку метою – вільне переміщення людей і товарів.

Країни Бенілюксу, як меншість, були здатні швидко здійснити цю інтеграцію. Для Європейського Економічного Співтовариства, центром були спочатку економічні аспекти і тільки після того, як були підписані угоди Saarbrücken між Францією і Німеччиною 13 липня 1984, були зроблені істотні скорочення перевірок людей на кордонах між цими двома державами.

Приєднавшись до трьох держав – членам Бенілюксу, ці п’ять країн підписали Шенгенську угоду 14 червня 1985 для поступового переходу до вільного пересування людей і товарів між ними. Хоча все і здавалося простим, але на практиці принесло безліч труднощів. Ціна цієї свободи полягала в тому, що кожна держава повинна було залишити частину своєї автономії і довіряти своїм партнерам, щоб виконати заходи, необхідні для її власної безпеки.

Для скорочення майбутніх внутрішніх перевірок на кордоні, не порушуючи безпеки держави, оскільки Європа вже зіткнулася з реальною терористичною загрозою, повинні були бути виконані компенсуючі заходи.

Складання тексту угоди зайняло п’ять років. Тільки 19 червня 1990 року, до п’яти попередніх держав, які раніше підписали Шенгенську Угоду 14 червня 1985 (SAAC), почали поступово приєднуватись Іспанія, Португалія, Італія, Греція, Австрія і п’ять країн Скандинавської Угоди Паспортів: Данія, Фінляндія, Ісландія, Норвегія і Швеція.

Шенгенська Інформаційна система сьогодні

Юридичні аспекти і технічні характеристики

Починаючи з 25 березня 2001 п’ятнадцять держав прийняли шенгенську угоду і зняли поліцейський контроль на їх внутрішніх кордонах. Компенсаційні заходи формують основну частину угоди, але принципова частина, основа Шенгену, це створення загальної інформаційної системи в державах, що підписалися: Шенгенської інформаційної системи (SIS). Що стосується поліцейського співробітництва, ця система – новатор, як технічно так і юридично:

  • перш за все юридично, розпізнавання юридичної сили записів, переданих Шенгенськими партнерами, із зобов’язанням кожної Держави поважати дію, яка буде порушена відповідно з описом, так само як і впровадження пристрою, здатного гарантувати повагу особистих свобод і захисту персональних даних;
  • технічно – повним створенням системи обробки інформації, постійно пов’язаної з екстремально різними, різноманітними національними додатками, і маючи необхідність в оновленні національних баз даних в режимі реального часу. Поділ особистих даних з делегацією повноважень, що стосується застосування дій, може бути зроблено тільки на основі взаємної конфіденційності, яка грунтується на прозорості.

Для того, щоб це здійснити, держави підписали угоду, що гарантує правильність, законність і своєчасне оновлення інтегрувальних даних, а також використання цих даних тільки для остаточних заходів, представлених доречними в рамках статей підписаної угоди.

Дані, що зберігаються в базі SIS

Заносяться в SIS дані, що стосуються: осіб, що перебувають у розшуку, з метою їх передачі правоохоронним органам або екстрадиції до країни, звідки вони прибули; іноземців, для яких встановлено заборону на в’їзд до країн Шенгенської зони; зниклих без вісті або оголошених у розшук людей; свідків , які ухиляються від контактів з правоохоронними органами; обвинувачених; засуджених; осіб, щодо яких здійснюється прихований або особливий контроль.

У SIS можуть бути занесені наступні дані людини: прізвище та ім’я; його особливі постійні фізичні характеристики; перша літера другого імені; дата і місце народження; громадянство; інформація про те, озброєний він і чи може чинити опір при затриманні; джерело інформації про дані людини; метод, який буде застосований при її затриманні.

У SIS не можуть міститися такі дані людини: расова приналежність; політичні погляди; віросповідання чи інші особисті дані, що описують переконання; інформація про стан здоров’я та сексуальну орієнтацію.

Людина може отримати інформацію, що міститься в SIS і що стосується її особисто, якщо це не суперечить чинному законодавству.

Дані про людину можуть бути занесені в систему іншої країни, на яку поширюється Шенгенська Інфосистема. У цьому випадку відповідальний співробітник Центральної кримінальної поліції Естонії повинен до видачі цих даних дізнатися точку зору центральної установи, яка відповідає за внутрішньодержавну частину SIS відповідної держави.

У будь-якому випадку відмову у видачі даних, запитуваних людиною, необхідно обгрунтувати письмово.

Залишається додати, що SIS не є публічним регістром. До даних SIS мають доступ тільки уповноважені службовці. Дані регістра можна використати тільки в цілях, що випливають із Шенгенської конвенції.

Максимальний термін, протягом якого дані можуть зберігатися в SIS, – десять років. Будь-яка людина має право зажадати виправити або ж виключити з SIS дані, що стосуються її, якщо, на його думку, вони є неправильними або ж внесені в регістр незаконно.

Зразок запиту в базу SIS

Дякуємо Анні за відповідь – https://ostarbeiter.vn.ua/schengen-information-system.html/comment-page-17#comment-10382

Формуляри запитів до SIS

Дякуємо Роману за відповідь (тут):
Доброго вечора, у поляків є такий сайт http://udsc.gov.pl/ru/cudzoziemcy/obywatele-panstw-trzecich/wykaz-cudzoziemcow-ktorych-pobyt-na-terytorium-polski-jest-niepozadany/
де є всі формуляри для запитів.

Коментарі до статті

  1. Андрій :

    Добрий день Анна !!!!! скажіть будь-ласка,скільки потрібно чекати часу після закінчення депортації щоб її забрали з системи ? Чи можна зразу подавати на визу Наперед Щиро дякую

    • Анна :

      Почекайте хоча б місяць,якщо не маєте на руках бумаги,де вказано до якого саме числа.
      В принципі вони кажуть що дані на слідуючий день вже видаляються з активного статусу,але практика показуе інше.

      • Олег :

        Доброго дня Анна.Розпишу коротко свою історію-в мене була Польська туристична віза на 2 роки,полетів я через Польщу на Мальту,мав проблеми з мальтійською поліцією,(хотів підзаробити трохи грошей в одному ресторані бо коштів на літак не вистачало).
        Наслідки такі:3дні за ґратами,онулювання візи і заборона 3 роки на в’їзд в Шенген зону.Підкажіть як зробити так щоб мені онулювали депортацію?Заяву треба писати до Мальти чи до Польщі?Де я можу взяти зразок заяви?

  2. Галина :

    Доброго дня!в мене закінчується віза 31.07.Але автобус яким я можу виїхати відправляється 31.07.Отже в мене може бути прострочена віза на декілька годин.Скажіть будь ласка ,що в цьому випадку на мене чекає.?(в мене Німецька шенген)

    • Анна :

      Щось коментарі з запізненням публікуються..
      Ви вже я так розумію виїхали,надіюсь все пройшло добре.
      В дорозі все можливо,і краще виїжджати не “в притик” ,а то запізнись автобус на трошки- це може призвести потім до проблем.

  3. Elena :

    Zdrqvstvuyte! Mne anulirovali v aeroportu Litovtovskuy shengen na 14 dney visa C
    Vnesli li menya v Sis chem eto grozit dlya dalneyahego polucheniya shengena?

    • Анна :

      Где анулировали и по причине?
      Если внесли в сис то грозит невозможностью дальнейшего получения виз.

  4. Наталья :

    може Мальта занести в систему SIS???

    • Анна :

      до системи сіс приєднана то звісно може.ще такого нечула правда,а що ви там натворили?без візи були?)

  5. София :

    Здравствуйте! подскажите, пожалуйста, как быть в моей ситуации. четыре года назад была последняя виза в польшу. ничего не нарушала. один раз остановила полиция на дороге, проверила документы, пожелала счастливой дороги и мы поехали дальше. а сейчас подавала документы на литовскую визу и получила отказ по причине того, что польша внесла меня в SIS. как быть, как узнать почему и как на долго это все. у меня шок полнейший!!!

    • Анна :

      Пошлите запрос в Польшу .на странице 8 от пользователя с именем Елена есть адрес.туда можно написать без поручителя .

      • София :

        Анна, спасибо Вам, за терпение и труд! Я сначала написала а потом уже читала коментарии ). Спасибо!

  6. Саша :

    Анулювання депортації,моя історія.На польсько-українському кордоні був депортований із-за прострочки перебування на 2 дні.Чемно зняли відбитки пальців,пофотографували,склали протокол і відпустили.Штраф оплатив відразу на кордоні.Ознайомившись з врученими паперами,написав заяву на ім’я коменданта прикордонного пункту з проханням зняття заборони в’їзду до республіки Польща.Заяву треба подавати не раніше чим за 14 днів з дня депортації,оскільки рішення ще не набуває сили.До заяви додавав квитанцію про сплату 10zl за перегляд справи.Польські митники спілкуються при виниклих питаннях,ми дзвонили на кордон,нам все охоче роз’яснили.Вище десь писали,що поляки не шлють кореспонденцію на Україну,маячня.Мені і заказний лист прислали,і досить швидко відповідали на електронну адресу.Не шлють лише вироки і рішення,тому і треба додавати до заяви лист з вказаною адресою для вручення на території Польщі.Я не вказав ім’я отримувача,тому про анулювання депортації мені повідомили на електронну адресу.При наступному в’їзді до Польщі нічого ніхто не питав.В заяві писав,що свою вину визнаю,наміру порушувати закон не мав,зробив це виключно з неуважності і тд.Ось і все.Бажаю всім тільки позитивного вирішення Ваших проблем і не слухайте пессимістичних порад!!!

    • Анна :

      Добре,що у Вас все вирішилось позитивно,розумію ваш ейфоричний стан.)
      Але крім оптимізму потрібна ще і крапля реалізму.Зважайте на те,що просрочка була тільки 2 дні.Далеко не всім так везе іноді навіть і за такі короткі сроки потерпають.
      Апеляцію подавали на імя коменданта плацовки і ви не єдиний хто отримав скасування заборони і відповідь на Укр.таким чином.Так що це не новина.
      Так само можна отримати відповідь і з KSI і з міграційної служби на Укр.без поручителя.
      В коментах же чітко сказано,що кореспонденцію на Україну не шлють з уряду UDSC .На їх офіційному сайті про це чорним по білому написано.
      А так і на мейли вони відповідають і на телефонні дзвінки також.
      Так що читайте будь ласка уважніше,і не узагальнюйте слово ” поляки”.
      Оптимізм звісно потрібен ,але для зняття депорту лише його малувато.

      • Саша :

        Аня,чи кайфанув,не пам’ятаю,дуже багато всього в мене цього року)Пишу тут тільки щоб комусь допомогти.Коли потрапив в дану ситуацію на той момент як діяти ніде ”оптимістичних” порад не знайшов.А ситуацій таких дуже багато.Таких як я,до ранку,у кімнаті на пропускному пункті назбиралося не мало 8 чоловік.Треба просто діяти!Свою історію з іншими в один ряд не ставлю.Все індивідуально.

        • Анна :

          Згідна)
          Добре ,що пишете тут,можливо комусь стане в нагоді.
          Ну непогано..8 чоловік за зміну затримали…
          І знову ж таки ,я не думаю ,що з тих 8 багато кому зняли депорт..
          Багато з ким переписуюсь в лс,почастішали випадки коли знімають депорти якщо число перевищених днів -+5.з цим новим підрахунком багато людей плутаеться,і кількість деплртів зросла,але зросла і кількість відмін заборони вїзду.
          Не знаю де ви шукали порад,але якби тут на форумі,то прочитали б,що потрібно подавати апеляцію,так як днів у вас не багато порушення не тяжке.
          А реально песимістичні поради зазвичай дають працівники некомпетентних агенств,через халатність яких люди потім попадають (як приклад непродзвонюється запрошення).Потім і грошей не вертають і розказуть казки,що візу вже ніколи не відкриєш і дані мало не назавжди в сіс будуть.
          Ви той лист з мейла про зняття заборони роздрукуйте,хай буде у вас на руках на всякий випадок.І тимбільше коли на нову візу будете подавати.Бувають такі сюрпризи потім розрахвані як кажуть ” на л..а”.і якщо вдруг така ситуація виникне ви мали під рукою доказ,що вас зняли.

    • Юлія :

      Скажіть будь-ласка де Вас саме зупинили? В Згорджельці? Я так розумію ви подали на нову візу і Вам відкрили без проблем?

      • Анна :

        Юлія Вам же теж зняли депорт,чи я помиляюсь)?

      • Саша :

        Зняли з автобуса в грудні 2014 на пункті пропуску Корчова-Краківець.На нову візу не подавав,оскільки ще не використав цю.У вересні буду подавати,відпишу Вам.

        • Юлія :

          А вам візу не анулювали??? Ви по старій перетинаєте кордон?

          • Саша :

            Так,Юля,по старій.Проблем не виникало.

        • Ольга :

          Олександр, доброго дня! Підкажіть будь ласка, а ви вже подавали на нову візу? Обіцяли написати у вересні. Напишіть, будь ласка як у вас справи?

          • Саша :

            Доброго дня,Ольга!Вибачте,не віповів раніше.Подавав на наступну візу(чеську) в листопаді.Все добре,відкрили без проблем.

    • Тарас :

      доброго дня )
      розкажу свою історію )
      мене депортували бо я перевищів зону малого прикордоного руху тобто заїхав далі як 30 км на території польщя і теж писав листа коменданту пласовскі він мені все задовільнив в повному обсязі ) ну я поїхав на митницю і мене поляки завели оформлятися знову ) на цей раз забрали документи тобто карточку МРП і сказали що да в тебе депорт знятий але ше кудись там не внесли коли внесуть тоді роби нові документи і дали номер по якому телефонувати і спитати я звонив но там сказали ми такої інформації не дамо )
      короче я незнаю що робити вже пройшло більше місяця від полученя листа
      не підскажете як взнати чи внесли вже в компютер чи ні ?)

  7. Наталія :

    Доброго дня!
    Скажіть, як зробити запит на видалення даних з інформаційної системи, якщо термін, коли мені було заборонено в’їжджати на територію країн ЄС вже вичерпано, але дані мої в системі фігурують. Що потрібно писати і куди.

    • Анна :

      Пишіть в уряд у Варшаву.скачайте і заповніть бланки на їх сайті..докладіть копію паспорту,тільки того по якому був депорт.там є рахунок по якому треба оплатити 34 злотих.і поручитель з польською пропискою.
      Якщо у вас є документ,вякому вказано ,до якого числа ваші дані там фігурували,то копію від нього теж вкладіть до листа .
      А скільки часу пройшло з моменту ,коли ваш срок закінчився?буває що ще до місяця часу -+ висять дані.

  8. Андрей :

    Скажіть будь-ласка після 10 років дані з бази SIS видаляються для всіх,які там знаходяться, чи ні?

    • Анна :

      Якщо вірити написанному ,то так.наприклад якщо дають срок 3 роки то після закінчення сроку дані видаляють але типу в пассивному ))) стані вони висять до 10 років,потім взагалі видаляються.
      Але як показуе практика,навіть і на цьому форумі,бувають випадки ,коли з невідомих причин висять і довше 10 …
      Ну і якщо срок заборони 10 і більше років,то само собою ясно,що теж лишаються на довший термін.

  9. Олена :

    Доброго дня,Саша!Вас ймовірно не вносили в SIS.
    Тому, що візу вам не аналювали.Це є обов’язковою процедурою, коли вносять дані.А відбитки і фото це звичайна процедура,щоб перевірити чи небуло, ще якихось порушень.А а в багатьох тут анульовували візи і дані в SIS вносилися,за іншими порушеннями.З Юлі так само зняли заборону дуже швидко!Я особисто допомагала їй.І рішення є на руках яке складається з трьох сторінок.Але в візі відмова по причині ,що дані в SIS.А коли я подзвонила на кордон і спитала в чому ж причина,мені відповіли що видаляти дані з SIS це не їх компетенція.Своє рішення вони передали в уряд.Я подзвонила і в уряд(Юля не володіє розмовною польською) мені відповіли,що можливо на момент подачі Юлею документів на візу,ця інформація ще не була оброблена.Ви не описали що іменно в вас написано в дицизії яку вам дали прикордонники.В ній напевно не було написано заборона в’їзду до Польщі і інших пансьтв шенгену.Тому що тоді автоматично віза анульовується.(я в законах читала і про це мені говорили прикордонники).А тут в багатьох на форумі візи анульовані і заборона на шенген(це пряма дорога до SIS).Вам просто повезло з прикордонниками!І це тішить:-)!Моя історія красочная;-) описана вище в коментах!В мому випадку зіграв людський фактор!В мене так само прострочені дні по візі(не навмисне).Візу мою так само залишили не рухали,словаки.Заборона тільки на словаччину.Я після депортації пішла на консультацію і візовий центр і до консула.Але мене всі запевнили, що якщо би мене вносили в сіс візу мою би аналювали.Консул дивлячись мої документи сказав це саме.Але коли я наступного разу ( прочекавши поки знову зможу вїзджати) я поїхала до Польщі,мою візу аналювали.Причина Сіс!Я просила щоб вони цього не робили,але прикордонники мені відповіли,що зобов’язані це зробити.Закон такий, один для всіх.Це мали зробити словаки!Коли в носили в Сіс!Ще поляки не вірили, що в мене прострочка по днях.Що словаки іменно по цій причині мене депортували.Я по діючий візі нічого не порушила.Я не порахувала дні з анульованої візи яка в мене була перед тим.Незнала нових законів!Коли показала рішення словаків,вони мені сказали що максимум за таке порушення в польщі,це 6 міс.заборони в’їзду.І в Сіс ніхто за таке не вносить. В польщі є дві бази крайова і база Сіс. Питались може я ще щось зробила, але не хочу говорити.Дали мені адресу куда я можу написати!Я написала і відповідь прийшла де
    сказано,що заборона тільки на словаччину.Я дзвонила в Варшаву і дівчина яка займається цими справами сказала що сама не розуміє цього.Вона сказала, що в словаччині якісь дивні закони.Що в польщі існує дві бази крайова і Сіс. І якщо заборонено в’їзд до краю, то дані вносять до крайвоі бази,коли на шенген тоді Сіс.Це вона мені порадила звернутися до міністерства внутрішніх справ словаччини і адресу прислала в листі.Я писала до них але уви.Два місяця переписки позитивних результатів не дали.В мене нема доказів, що я виїхала(це театр абсурду).Я вислала копії кольорові штампів ,та і діло було на кордоні куда би я дальше інтересно могла поїхати.А документ вони хотіли такий де йдеться що я дійсно виїхала.Штампа їм не було достатньо(маячня!)Так до чого я це веду;-).Рахуйте,Саша, що вам крупно повезло з прикодонниками!Бажаю удачі!

    • Саша :

      Доброго дня,Олена!В децизії в мене було 2 пункти,заборона в”їзду на територію Польщі терміном на 6 місяців або заборона вїзду на територію Польщі і країн Шенгену на 1 рік.Про автоматичне анулювання візи було написано в доданих документах(дома вже прочитав),хоча прикордонники запевняли,що я можу по ній “куди завгодно” їздити,що заборона лише на Польщу.Свою заяву з проханням про скасування я подав на 7-ий день з дня депортації.Прикордонники пояснили,що заява подається не раніше чим за 14 днів,адже рішення ще не набуває законної сили,до 14 днів приймається лише оскарження,але мою заяву до справи прикріпили.Заяву до кордону відвозив сам,передавав доброю людиною(з 20-ти водіїв до яких звернувся,лише один погодився занести лист польській стороні).Це була ціла окрема історія,на кордоні я був затриманий працівниками СБУ і тд.Згодом писав,ще один лист з заявою про зняття заборони,вже по 14 днях.Як виявилося не треба було,бо попередня заява була вже прикріплена до справи.Неодноразово зв”язувалися з ними по телефону.Своє рішення про анулювання заборони в”їзду оримав приблизно через місяць з дня депортації.Ось в принципі і все.Теж всім бажаю лише всього найкращого!

  10. Олена :

    Анна,пишу тепер вам!Мені в тому році “щастить”як ніколи;-)! 13.07. пішла роздрукувати листа до сіс ,щоб в словаччину послати.Вторговому центрі там є послуги ксероксу,через халатність працівників ксероксу в мене вкрали закордонний паспорт.Я викликала міліцію.Мій паспорт мені так і не повернули!Я зробила новий терміновий!Але тепер переживаю,що в мене будуть проблеми!Всі документи які я маю прив’язані до старого паспорта!В мене на флешці залишилась сканкопія 1 сторінки паспорта і візи робочої .Рядом коло візи на на другій сторінці є штамп про заборону в’їзду до 3.09.15.Ще я не викинула папір який дали в посольстві коли анульовували попередню візу там вказаний її номер і термін дії ,і те що вона анульвана по моєму проханню.Номер та термін дії останньої візи вказаний тільки в рішенні словаків і в польських документах про ануляцію на кордоні.Нічого більше не залишилося.Я робила словакам тоді копії всіх віз і штампів,але робила безпосередньо з паспорта на флешку не кидала!Незнаю,що тепер робити! Мені потрібно буде в кінці місяця послати запит в KSI,так як порадила дівчина яка займається цими справами.На візу я зареєстрована на 10.09.Другий день дзвоню в Варшаву,не можу додзвонитися.Трубки ніхто не бере!(можливо вона в відпустці,номер безпосердньо до неї,він в мене в листі вказаний.)Які в мене тепер можуть бути проблеми? Будуть думати що я щось приховую?В міліції відкрили кримінальну справу, як крадіжку.Довідку в ВВІР мені дали.Я з нею на терміновий паспорт подавалася.І що мені тепер робити? В Польщу посилати треба копію паспорта!Скан є старого,але він не дійсний.Можна посилати новий?Дані ті самі,я нічого не змінювала!

    • Анна :

      Ммда..ну і продовження історіі у вас..
      Я думаю треба вислати скан старого паспорта на всяк випадок,пояснити в зверненні що паспорт вкрали.і копію довідки .
      Ну а як засвідчення вашої особи вкласти копію вашого діючого паспорту.

      • Олена :

        Не то слово історія.В мене таке враження ,що цей кошмар ніколи не закінчиться!Додзвонилась я в Варшаву, ця дівчина в відпустці до 19 серпня.Мені дали телефон співробітниці ,яка сидить з нею в одному кабінеті.Я подзвонила їй і розказала ситуацію.(проте що викрали паспорт не говорила).Вона спитала,чи мені висилали адресу куда я можу звернутися.Я сказала що писала,але це нічого не дало.Вона мені те само сказала, що і та інспектор з якою спілкувалася раніше.Вислати листа з проханням в кінці серпня(я сказала, що зареєстрована на 10 вересня на подачу документів),щоб він прийшов не раніше 3.09.Вислати копію попереднього листа де вказано, що запис є дійсним до 3.09.І вони подивляться чи дані словаки видалили чи продовжили строк.Я чуть в обморок не впала при телефоні.Вона сказала,що таке буває останнім часом,запис продовжують.Я її спитала чи можна якось це зробити через емейл.Вона дала емейл і сказала вислати на емейл сканкопію того прохання яке буду висилати поштою ,можна фото( щоб мій підпис було видно)І копію попереднього листа ну і звичайно паспорта.Вони все подивляться.Сказала, що якщо виникнуть ще якісь питання то дзвонити.Я це хочу зробити 4.09 ,а поштою відправлю числа 29-30.08.В останніх документах ,що прийшли з міністерства строк вказано 3.09.Що рішенням прийняте пріслушним судом(я не знаю що це таке).Я скину вам на пошту подивитесь на досуге;-).В мене надалі такий страх,що я не отримаю візу.Регулярно читаю форум.Історії про відмови і в мене волосся шевелиться;-).Ще і цей паспорт тепер, який я спеціально не хотіла міняти.Там все видно було,що я ніколи нічого не порушувала:-(.

        • Анна :

          Та не шевеліть ви своє волосся раніше часу)))
          Все буде добре,я не думаю що вам продовжать.в документах згадуеться тільки адмін.порушення..
          В польщу зробіть так як там вам радять.
          Була схожа ситуація з чехами і срок був теж до 3 числа тільки не вересня,дівчина подалась 5 числа і візу дали .подавала також до того і копію листа де вказано що дані до 3 числа в сіс.все буде добре і не читайте негативу,все одно в любому результаті ваші нервування нічого не змінять.

          • Анна :

            Пріслушний суд то я так розумію суд який розглядае всякі такі оспорення і звернення,.наскільки я прочитала в інф.

  11. Олена :

    Ще хотіла спитати,як тапер в анкеті вказувати попередні візи видані за 5 років?Якщо паспорта немає?

    • Анна :

      Так копія у вас є вірніш скан то з нього впишіть.чи там тільки перга стор?
      Краще написати візи чим чистий паспорт ніби..ну це моя думка а як насправді краще не знаю…

      • Олена :

        Доброго дня,Анно!Скан маю,першої стор. і тої де цей маленький штамп про заборону.А рядом на другій стара робоча,за 2013 рік.Ще є папір, той що видало консульство,коли візу аналювали на моє прохання.там вказано номер візи та її термін дії. А сама остання,про неї в документах написано строк дії і номер.В рішенні словаків і поляків. І все, решта віз не можу доказати,що в мене були.Хіба переписувати дати з паспорта чоловіка,Декілька віз ми отримували разом,коли їздили по гостьовій візі.

        • София :

          Добрий день, Олена! Підкажіть будь ласка телефон у Польщі, за якого ви зверталися зі своїми питаннями. Може мені пощастить, і я зможу більше і швидше дізнатися у своїй справі.

          • Олена :

            Доброго дня,Софія!Anna Kania,яка займається тими справами зараз в відпустці до 19.08.Її номер плюс 48226015317.Тел.дівчини яка сидить з нею в кабінеті -плюс 48226015311 звати її Евеліна Мушанська.Цей номер мені дали в секретаріаті.Номер секретаря все то саме тільки останніх дві цифри 15.Якщо володієте добре польською дзвоніть.Вони все люб’язно пояснюють.

  12. Володимир :

    добрий день. якщо мене депортували з франції але під іншим імям бо українського паспорта при собі не було . і внесли в базу сіс то які можуть бути наслідки якщо мене колись первірять відбитки пальців по справжньому паспорту . і ще для отрамання внж в іншій країні це може бути проблемою. дякую за поясненя

    • Анна :

      Якщо перевірять то оштрафують ,посадити можуть чи депорт пожиттєвий.ну якщо вичислять ваші попредні історіі.так і внж якщо по пальцях пробьють то не дадуть
      Але ще банато факьорів за що депорт і на скілтки і яким способом внж отримуете.можуть депорт зняти

      • Володимир :

        але якщо внж в іншій країні то вони будуть дивитись в європейську базу чи тільки по своїй країні?

        • Анна :

          Дивляться по базі чи не було у вас поруш по територіі ес.але також залежить на підставі чого отрим.внж.яка краіна має бути?

          • Володимир :

            польща. в мене окрім фрагції не було порущень. з візами проблем немає

          • Володимир :

            на підставі шлюбу

          • Анна :

            Шлюб з полячкою?
            І якщо можна коли був депорт на скільки і коли плануеться подача на внж.

          • Володимир :

            шлюб з ким небуть з ЄС . депортація була в травні але в паспорті немає депортації . тільки в них у французькій базі

          • Володимир :

            депортація на 2 роки

          • Анна :

            Напишіть мені на почту.

          • Анна :

            Те що в паспорті нема печаті депорту,не означае що його немає.якщо ви одруж.з гр Ес то ваш депорт випливе 99 % При офрмленні документів.
            Але якщо на два роки то вас можуть зняти досрочно і дати внж.в принципі і з більштм сроком можуть якщо не було криміналу.за що депорт?
            Ще проблема може бути в тому,що виникне підозра на фіктив і можуть попарити вам мізки.
            Але

          • Володимир :

            напишіть будь ласка мейл?

  13. Василь :

    Вітаю..в мене до вас таке питаннячко:я працював в чехії на польській робочій візі і мене зловила на роботі чуженецька поліція,оформили мене зняли відбитки пальці,пофотографували,опитали і сказали їхати до дому!я додому не поїхав і був ще два місяці в європі,коли вертався то мені на кордоні ні слова про то не сказали,спокійно виїха,потом приходив лист з поліції додому но там про департацію і про базу сіс нічого вказано небуло тільки якісь статті,що це може бути,депорт чи ні?

    • Анна :

      Якіст статті це що саме?анекдоти,новини Франціі чи що?)))

      • Анна :

        Новини Чехії вірніше в вашому випадку)
        Просто так поліція листи додому не шле.

      • Василь :

        Чеська поліція Регіональний поліцейське управління Південно-Моравської області, Департамент питань на проживання Кафедра іноземних Поліція, як предметної юрисдикції адміністративних повноважень відповідно до § 164 Закону 326/1999 про перебування іноземців на території Чеської Республіки та внесення змін до деяких законів з поправками, внесеними цим ми розуміє, що адміністративні висилки Європейського Союзу був запущений 7 квітня 2014 місцевий адміністративний орган з паном Василем SSS, вул. Центральна відповідно до § 66, Кодекс про адміністративні правопорушення, з поправками, справжнім припиняється, і ця резолюція була відзначена файлів.

        • Анна :

          Вас в квітні затримали?
          Тільки ця бумага і все?
          Я думаю що все криється в параграфах законів про перебування які згадуються в листі.прямо про заборону нічого не вказанр але це не означ.що іі немає

          • Василь :

            Більше нічого небуло

          • Василь :

            Так в квітні

          • Анна :

            Я думаю що варто дізнатись чи є все таки дані в сіс і до коли.щоб зазря при подачі на візу не отримати відмову.

  14. Анна :

    Напишіть в графі де попередні візи всі які були,а якщо попросять копії старого паспорта то поясните що паспорта вкрали.
    В вас підтвердження ж є.просто якщо не вкащати ніяких попередніх віз то виходить що це неправда і типу перга віза в чистий паспорт тоже не дуже.

  15. Мирослав :

    Доброго дня! Пів року тому на території Польщі порушив правила дорожнього руху, в наслідок чого потрапив у неприємну ситуацію з поліцією і в результаті був засуджений умовно на 1 рік + штраф, після того 6 місяців спокійно їздив до Польщі. Проте минулого тижня комендант на кордоні видав рішення про заборону в’їзду на 3 роки.Зараз дізнався про можливість скасування заборони в’їзду на територію Польщі і поки не минуло 14 днів, хочу подати заяву про скасування такої заборони. Маю наступні питання:
    1) чи можу я приїхати на кордон і вручити заяву коменданту чи це вже буде незаконний в’їзд на територію Польщі?
    2) Написав в заяві, що визнаю свою вину, штраф сплатив одразу, не загрожую безпеці і суспільному порядку Польщі, у зв’язку з цим прошу скасувати заборону в’їзду. Цього достатньо чи потрібно більш грунтовно причини скасування заборони розписати?
    3) Шенгенської візи мені не скасовували тоді на границі,в рішенні сказано про заборону в’їзду лише на територію Польщі, про Шенген зону нічоо не згадується, то чи можу я з польською шенгенською візою їхати у Словаччину?

  16. Володимир :

    Доброго дня!! мені анулювали польську шенгенську візу на пів року в Німеччині! після чого я пробував відкривати візу польську але мені дали відмову німецьке консульство!Вказали що я знаходжусь в системі SIS!Як я маю правильно зробити щоб мене зняли з системиSIS?

    • Анна :

      Як могло дати відмову на польську візу німецьке консульство?

      • Мария :

        Доброго дня. Я летила на самальот з бельгий з просроченою визою депорт меня в паспорт не паставили чи могли внести в базу сис и Як це можна взтати

        • Анна :

          Читайте коментарі.
          Депорт в пасс.не поставили і взагалі все ок пройшло,ніяких бумаг не давали і не оформляли?

  17. Семен :

    Вітаю! Підкажить хто-небудь як мені дізнатися термін депортаціі з Нідерландів? Пройшло вже 3 роки з моменту депортаціі. Депортували мене по білому паспорту який був виданий консульством України терміном на місяць, на ммомент депортації мій загранпаспорт був уже просрочений.

    І ще таке питання, може хто порадить куди звернутися з питань порушення прав людини в Нідерландах. Потрібна термінова консультація професіонала з питань порушення прав людини. Коротко кажучи, мене утримували в місцях позбавленя волі декілька разів незаконно. З самого першого затримання я дав свої справжні дані, імя та фамілію, повні паспортні дані, тільки сказав що я з Росії а не з України. По інструкції міграційної служби Нідерландів так як я розмовляв на російскій мові, вони зобовязані були подати запрос в посольство України, Росії та Білорусії, і знайти мене дуже швидко та депортувати, але цього не сталося, і мене утримували ще 3 рази в місцях позбавлення волі. Є докази того що юстиція Нідерландів давали неправдиву інформацію суду, на основі якої суд виносив вирок утримувати мене далі. Брехати суду це серьозне порушення в Ідерландах. Мій адвокат відказався подавати на юстицію. Але я його розумію, він системний і саме на юстицію і працює. Але він мені сказав що я маю практично виграшне діло. Компенсація яку я можу отримати від цієї справи буде дуже сутьтєва.
    Допоможіть з порадою, куди звернутися з цим питанням? Буду дуже вдячний.

  18. Роман :

    Доброго дня!!Скажіть будь-ласка, яким чином можна дізнатися, чи є які небудь дані в базі сіс, точніше, чи є депортація? В 2014 році пепебував на Мальті, з дозволених згідно з шенген візою 90 днів, був 180 днів. Поліція за порушення візового режиму відправила додому за мій рахунок, а в офіційному документі з поліції були вказані тільки причини згідно яких я підлягав виїзду з країни але не було жодного слова про термін, на який заборонено в’їзд. Допоможіть будь-ласка!

    • Анна :

      Податись на візу як гірший варіант,тому що в разі вімови втратите гроші.Або подати запрос в сіс.яким чином читайте в коментарях.стор 8.

  19. Богдан :

    Доброго дня! Мене внесли в базу SIS в Нідерландах. Скажіть, будь ласка, чи чи можливе скасування такої депортації? І до кого можна звернутись?

    Також чи можу я в”їхати на територію Польщі по національній візі без всяких налідків?

    • Анна :

      Якщо внесли в сіс то про скасування забудьте.за що вас ?
      Вїхати можете якщо візу дадуть ,або якщо віза вже є.але якщо десь попадетесь наслідки будуть негативні.

  20. Тарас :

    доброго дня )
    розкажу свою історію )
    мене депортували бо я перевищів зону малого прикордоного руху тобто заїхав далі як 30 км на території польщя і теж писав листа коменданту пласовскі він мені все задовільнив в повному обсязі ) ну я поїхав на митницю і мене поляки завели оформлятися знову ) на цей раз забрали документи тобто карточку МРП і сказали що да в тебе депорт знятий але ше кудись там не внесли коли внесуть тоді роби нові документи і дали номер по якому телефонувати і спитати я звонив но там сказали ми такої інформації не дамо )
    короче я незнаю що робити вже пройшло більше місяця від полученя листа
    не підскажете як взнати чи внесли вже в компютер чи ні ?)

  21. Тарас :

    чи це мене вони внести в той сис ))
    бо коли оформляли в замості коли зловили що прорушив 30 км зону нічого не забирали то чого після отриманя листа про знятя депортації в мене на митниці забрали документи ну тобто карточку МРП)
    чи це дійсно вони мене внесли в той сис ?)
    як це все взнати?)

    • Анна :

      Напишіть для початку коменданту ,що за прикол ,вас зняли і при повторному вїзді знов затримали.
      Може ви віхали раніше часу,він вам не назиаав ніякі сроки коли можна вже вїжджати?
      І кудись там внесуть то куди саме,що вони казали,і що за прикол з новими документами я не зовсім зрозуміла

  22. Оксана :

    Доброго дня,Анна!
    Мене депортували з Німеччини 12 років тому. Думала, що вже все минуло. Але у квітні цього року подала на візу Шенген в Польщу на закупи і мені відмовили, тому що німці занесли мої дані в СІС. Я написала в Німеччину листа в міграційну службу і попросила вказати умови зняття моєї депортації. Мені прислали лист з зазначеним штрафом. Якщо я оплачу штраф, то автоматично депорт знімуть. Я штраф заплатила і вислала копію квитанції електронкою. Скажіть, коли можна подавати на візу? Краще подавати на польську національну чи шенген?

    • Анна :

      Доброго дня!
      Ви перебували без документів в Німеччині чи за що вас внесли?
      Ви штраф оплатили то напишіть ім на електонку хай вишлють підтвердження ,що вас знято.
      Як будете мати підтвердження то подавайтесь на любу візу,вірніше пробуйте податись.

  23. Тарас :

    Доброго дня!!!
    часу коли можна вїжати в листі не було а куди внесуть вони не сказали а просто дали номер телефону по якому позвонити але там мені ніхто нічого не сказав
    я після отриманя листа поїхав до польщі і його взяв з собой коли провіряли документи я показав його і спитав чи вже можна їхати ну і тд вони сказали почекати і повели мене оформляти забрали карточку незнаю чого і відправили на україну))
    якби мали забрати то забрали б її ще в замості я так думаю)
    а в посольстві в довідковому мені не можуть підсказати як це все взнати ?
    чи вже хотяби можна робити нові документи без ризку що влечу на гроші а їх неотримаю ?

    • Анна :

      Напишіть спочатку коменданту,виясніть в чому справа.а то так забрали незнаю чого внесуть не сказали куда і номер неясно який дали .

  24. Мария :

    Доброго дня пискажить мене куда мени звернутися шоб взнати чи е я в системе сис.

  25. Сергій :

    Доброго дня, маю таку проблему, на даний час знаходжуся в Польщі і маю протерміновану візу вже рік, чи є якась можливість вернутися в Україну без департації?

    • Анна :

      Думаю навряд.
      Взнавайте ,можливо білий паспорт і літаком додому .якщо повезе то можливо не отримаете депорт.
      Чи ще якісь нелегальні шляхи повернення щукайте.

    • Христина :

      Сергій доброго дня,в мене також така проблема.Можете написати як з вами звязатись?.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *